EURACTIV Slovensko: Redaktor/ka

  • Slovensko
  • 1 700 € za mesiac
  • Pred 1 mesiacom
  • Bez námahy pošlite žiadosť
  • Chceš sa stať súčasťou tímu, ktorému záleží na tom, aby Slovenky a Slováci vedeli, čo sa deje v EÚ?
  • Rád/Rada píšeš a tvoríš audiovizuálny obsah?
  • Zaujímaš sa o politické dianie a tvorbu politík doma aj v EÚ?
  • Máš odvahu komunikovať o týchto témach aj na verejnosti, v diskusiách, či iných médiách?
Redakcia portálu EURACTIV Slovensko hľadá posilu na pozíciu redaktora/ky. Tá/ten bude plnohodnotnou súčasťou redakčného tímu, kde sa bude pri spravodajskom pokrývaní a analyzovaní európskeho diania postupne špecializovať na oblasti ekonomiky (dôraz na energetiku, digitálny trh) a regionálneho rozvoja.Už 20 rokov prinášame najdôležitejšie správy z EÚ v ich slovenskom kontexte. Naše články, analýzy, audiovizuálna produkcia, ale aj diskusie cielia na tisícky čitateľov a čitateliek, preto nekĺžeme po povrchu.Koho hľadáme?
Nový/á redaktor/ka by mal/a mať:
  • vysokoškolské vzdelanie v odboroch európske štúdiá, medzinárodné vzťahy, žurnalistika, politológia, verejná správa, ekonomické smery alebo v iných príbuzných oblastiach,
  • dobrá znalosť slovenskej gramatiky a štylistiky, pozitívny vzťah k práci s textom a radosť z písania,
  • všeobecný spoločensko-politický prehľad o Slovensku,
  • prehľad o fungovaní Európskej únie (rozhodovacie procesy, deľba kompetencií, politické reálie),
  • ďalšie jazykové znalosti: veľmi dobrá znalosť angličtiny (slovom aj písmom),
  • reprezentatívne vystupovanie, komunikatívnosť,
  • kritické myslenie a schopnosť práce s oficiálnymi aj inými dokumentami,
  • záujem a ambícia učiť sa o európskych politikách,
  • spoľahlivosť, samostatnosť, iniciatívnosť,
  • skúsenosť s tvorbou textov, podujatí, alebo iných komunikačných obsahov bude výhodou.
Aká bude pracovná náplň?
  • samostatné vyhľadávanie tém na spracovanie, v sekciách Ekonomika, Energetika, Regionálny rozvoj, ale aj súvisiacich oblastiach,
  • tvorba článkov (príp. analytickejších textov), videí a podcastov, aj rôznych formátov pre sociálne siete, a to o politikách EÚ najmä - najskôr pod vedením šéfredaktorky a senior editorov/iek, potom aj samostatne,
  • príprava diskusií, konferencií a podobných podujatí (spolu-)organizovaných portálom EURACTIV Slovensko, vrátane obsahovej prípravy, výberu a pozývania hostí, či moderovania,
  • spolupráca so sieťou EURACTIV naprieč 13 krajinami, vrátane tvorby textov v angličtine pre formát The Capitals,
  • ďalšie komunikačné aktivity, napríklad vystupovanie v médiách, moderovanie partnerských podujatí a debát,
  • aktívny networking v oblasti, ktorú editor/ka obsahovo pokrýva,
  • účasť na odborných besedách a tlačových konferenciách.
Aké sú výhody práce v tíme EURACTIV Slovensko:
  • dynamická, kreatívna a nestereotypná práca,
  • výrazne flexibilné pracovné prostredie, s priestorom pre osobný rozvoj, získavanie odborných znalostí, aj iniciatívu,
  • možnosť získania zaujímavých kontaktov,
  • medzinárodné tréningy a služobné cesty (podľa záujmu),
  • priateľský a otvorený kolektív, spoločné tímové aktivity,
  • ďalšie výhody a bonusy v rámci práce a pracovného prostredia
Termín na prihlásenie: 31. 3. 2024 (prihlášky budeme vyhodnocovať priebežne, ak nájdeme vhodného/ú kandidáta/ku, ponuku môžeme stiahnuť z webu)Mzda: podľa skúseností a dohodou (min. 1 700 €)Svoj (1) životopis spolu s (2) krátkym motivačným listom v anglickom jazyku kde vysvetlíte dôvody, prečo je pracovná ponuka zaujímavá (sústreďte sa najmä na informácie, ktoré nenájdeme v životopise) a (3) ukážku z predchádzajúcej tvorby (nie akademické, resp. študentské práce ako seminárne či diplomové práce, navyše nemusí ísť o publikovaný text) posielajte na adresu .Kontaktovať budeme spätne len kandidátov alebo kandidátky, ktorí splnia požiadavky. Ďakujeme za pochopenie.

EurActiv